نکاتی درباره ی مانیتورینگ

مانیتورینگ عبارت است از جمع آوری اطلاعات از بخش های مختلف یک واحد صنعتی و نمایش آن ها بر روی صفحه نمایش با فرمت مناسب. در سیستم‌هایی که عملکرد صحیح و پایداری آن‌ها اهمیت دارد، از آن استفاده می‌شود.

در گذشته، مانیتورینگ صرفا مشاهده بخش های مختلف و کارکرد دستگاه بود.اما امروزه مفهوم آن فراتر رفته است و علاوه بر مشاهده وضعیت می توان به عملگرها فرمان صادر نمود و یا ارتباط دو طرفه داشت.

شما با سرویس های مانیتورینگ می توانید از وضعیت لحظه ای سرور و سایت و شبکه مخابراتی مطلع شوید و گزارش لحظه ای خطاها و عیوب و مشکلات شبکه یا سرور خودتان را ملاحظه کنید و گزارش کامل و دقیقی به صورت جامع در اختیار داشته باشید.

از جمله مزایای مانیتورینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد: نمایش گرافیکی فرایند تحت کنترل، نمایش لحظه به لحظه پروسه، نمایش آنلاین خطا و محل آن، ثبت دوره ای وضعیت ها و کاهش هزینه ها.

power monitoring
power monitoring

با استفاده از مانیتورینگ شبکه می توان نظارت دقیق بر پارامترهای اتاق های دیتاسنتر و سرور داشت و با این حال می توان گفت این سیستم نقش اساسی در بهبود کیفیت کارکرد و عمر مفید سامانه های رایانه ای خواهد داشت.

امروزه مشاهده می شود که در شرکت ها و سازمان ها سیستم مانیتورینگ شبکه اهمیت بالایی داشته به طوری که اگر از این سیستم استفاده نشود هیچگونه شواهد عینی برای چگونگی رفتار شبکه ها در اختیار نمی باشد.

عدم وجود سیستم مانیتورینگ شبکه موجب می‌شود که قضاوت کردن در مورد تغییرات ایجاد شده در شبکه بسیار دشوار باشد و به سختی می‌توان دریافت کرد که آیا این تغییرات روند مثبتی داشته است یا خیر.

تماس با ما

جهت استعلام قیمت با واحد فروش تماس بگیرید

معرفی دوره knx
معرفی دوره knx
معرفی دوره آموزشی
ظرفیت قطع
تکنولوژی کلید
رله حفاظتی اشنایدر
فیوز مینیاتوری
پروتکل هوشمندسازی ساختمان
دستگاه های اندازه گیری انرژی