شبکه در محصولات صنعتی اشنایدر

اشنایدر در سرتاسر دنیا به عنوان یک برند قابل اعتماد در حوزه الکترونیک و شبکه شناخته شده است. در ایران نیز محصولات مختلف این شرکت، به خصوص تجهیزات شبکه مانند پچ‌کورد، کابل شبکه و … وجود دارند که قابل خرید هستند. برای ارسال یا دریافت هر نوع اطلاعاتی از هر دستگاهی، باید مراحل نرم افزاری و سخت افزاری خاصی طی شود که این مراحل شامل دسته بندی اطلاعات، کدگذاری آن‌ها، مشخص شدن مبدأ و مقصد اطلاعات و بسیاری مراحل دیگر است؛ پس از آماده شدن، اطلاعات از طریق انواع کابل شبکه انتقال پیدا می‌کنند. در حقیقت کابل شبکه به عنوان رابطی بین این دستگاه‌ها و کامپیوترها می‌باشد که تنها اطلاعات را رد و بدل می‌کند. کابل‌های شبکه با توجه به مصارف مورد استفاده در چند نوع استاندارد تولید می‌شوند و از جمله مزایای آن می توان به کاهش مصرف انرژی، بهینه سازی و مانیتورینگ سیستم اشاره کرد

شبکه در محصولات صنعتی

امروزه از سه نوع کابل شبکه برای انتقال داده‌ها استفاده می‌شود: کابل های زوج تابیده‌شده یا Twisted Pair ،کابل های کواکسیال، کابل های فیبر نوری. کابل زوج تابیده شده، اقتصادی‌ترین و پرکاربردترین نوع کابل شبکه می باشد که این نوع کابل هزینه کمتری نسبت به سایر کابل ها دارد، نصب آن راحت و ابزارهایی که برای نصب آن لازم است چندان گران نیست . کابل شبکه بر اساس پهنای باند، سرعت، نویز‌پذیری، جنس روکش و … به چندین دسته تقسیم می‌شود که به طور استاندارد کابل‌های شبکه به دسته‌های CAT1 تا CAT8 تقسیم می‌شوند. هر چه دسته‌بندی کابل‌های شبکه بالاتر باشد، تکنولوژی ساخت آن‌ها و در نتیجه سرعت انتقال اطلاعات، پهنای باند و نویزپذیری آن‌ها بهبود پیدا می‌کند.

کابل های کواکسیال در گذشته بیشترین کاربرد را در حوزه شبکه داشند اما امروزه بیشتر در اتصالات آنتن تلویزیون و گیرنده های امواج مخابراتی کاربرد دارند. کابل فیبر نوری که نوعی کابل شبکه می باشد از یک یا چند رشته الیاف شیشه ای و پوشش های عایق تشکیل شده است که برای انتقال داده ها در مسافت های زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و مزیت آن بیشتر بودن پهنای باند آن نسبت به دیگر کابل های شبکه می باشد.

شبکه در اشنایدر

شبکه در محصولات صنعتی

هنگام مانیتورینگ شبکه نیز نواحی متعددی در مرکز توجه هستند. اولین ناحیه‌ای که باید مانیتور شود، تجهیزات شبکه هستند. این مهم است که بدانید که دستگاه مورد نظر چه نوع دستگاهی است و چگونه با سایر دستگاه های شبکه ارتباط دارد.

تماس با ما

جهت استعلام قیمت و مشاوره رایگان با واحد فروش در ارتباط باشید

معرفی دوره knx
معرفی دوره knx
معرفی دوره آموزشی