ادوات پسیو شبکه

باتوجه به نیاز روز افزون اکثریت پروژه های ساختمانی به پیاده سازی راهکارها وتکنیک های هوشمند و تحت شبکه ، طراحی Net structure در پروژه ها الزامی است. سیستم شبکه دارای دو بخش اصلی اکتیو و پسیو می‌باشند.در بخش پسیو ، کابل های مسی ، کابل های فیبر نوری، انواع رک ها و… تعریف می گردد ودربخش اکتیو سوییچ های دیتا در لایه های مختلف جهت پشتیبانی سیستم پسیو تعریف و اجرا می گردد. از جمله محصولات وسیستم هایی که در زمره خدمات شبکه قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تجهیزات پسیو شبکه:

۱– انواع کابل های شبکه در انواع SFTP،FTP، UTP        

۲انواع فیبرهای نوری(Singlemode, Multimode)       

۳انواع رک ایستاده و دیواری

۴انواع تجهیزات داخل رک (Patch Panel, Cable Holder, …)

۵انواع باکس های فیبر نوری 

۶انواع Patch Cable مسی و فیبر

ادوات پسیو شبکه
ادوات پسیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه و هرآنچه که باید بدانید!

آیا شما هم با مفاهیمی نظیر تجهیزات پسیو شبکه آشنایی دارید؟ آیا تاکنون نام ان ها را شنیده اید و می دانید که برای چه بخشهایی مورد کاربرد هستند؟ دقت داشته باشید که به طور کل گفته می شود که موضوعاتی نظیر ارتباطات و ستون فقرات آن ها را بخواهید مورد بررسی قرار دهید. اگر شما هم میخواهید در این مورد اطلاعات کافی را کسب کنید با ما در این بخش همراه شوید.

تجهیزات پسیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه چیست؟

شاید اولین نکته ای که در توضیحات پسیو شبکه باید با آن آشنا شوید این است که کابل شبکه یا پسیو شبکه چیست؟ زمانی که صحبت از کابل کشی به میان می آید میتوان گفت که کابل کشی در واقع ستون فقرات را برای برقراری ارتباط تشکیل می دهند . بدین ترتیب شما میتوانید با داشتن شبکه سریع کارهای خود را سروسامان بخشید. آنچه که باید بدانید این است که سیستم کابل کشی یا پسیو شبکه با کیفیت یکی از مهم ترین نکات در این زمینه است.

کابل کشی هایی که باید با آنها آشنا شوید تنها محدود به نوع باکیفیت نخواهند شد و حتی کیفیت متوسط هم میتواند برای شما در این زمینه کاربردی باشد. آنچه که باید بدانید این است که اجرای درست و استاندارد تمامی بخش ها از جمله مهمترین نکاتی است که باید به آن دقت کنید. آنچه که در این بخش مهم است این نکته است که تمامی استانداردهایی که در این فرمان موجود هستند باعث ایجاد یک شبکه کابلی مطمئن در این زمین خواهند شد که بالاترین میزان پهنای باند را نیز داراست و علاوه بر اینکه می تواند نیازهای فعلی قابلیت ها را تغییر دهد تکنولوژی های آتی را نیز به سادگی و همچنین با هزینه های کم ایجاد خواهد کرد.

آنچه که باید بدانید این است که پسیو شبکه در واقع با اجرای راس داده ایجاد خواهد شد که همان دیتا سنتر است و قلب شبکه را تشکیل خواهد داد. بخش دیگری هم وجود دارد که سرویس های هزارسو را تشکیل می دهد و اجرای آن هم در واقع نیازمند رعایت گروهی از جمله استانداردها و همچنین تکنیک هایی است که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند. پسیو شبکه در واقع باید علاوه بر نازکی و زیبایی در پیاده سازی، با استفاده از حداکثر حجم و گنجایش مورد استفاده قرار گیرد تا بتوان امکانات مستعمل را در آن به کار برد.

ادوات پسیو شبکه
ادوات پسیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه

چه امکاناتی در پسیو شبکه در اختیار شما قرار خواهد گرفت؟

تجهیزات پسیو شبکه همانطور که گفته شد دارای انواع بسیاری هستند. در این بین، امکانات پسیو هم به گروهی از تجهیزات گفته می شود که در واقع روی ان ها فعالیتی انجام نخواهد شد و آن ها تنها نقش زیرساختی خواهند داشت و به شما کمک خواهد کرد که بتوانید فعالیت های مربوط به این کار را به درستی انجام دهید. دقت داشته باشید که تنها نقش زیرساختی جهت انتقال وجود دارد که البته عبور دیتا را نیز راحت تر خواهد کرد. اگر بخواهیم به صورت راحت تر این مفهوم را برای شما باز کنیم باید بگوییم که شما در پسیو شبکه نیازی به تجهیزات و جریان برق نخواهید داشت و می توان گفت که تمامی این ها در واقع بخشی از امکانات پسیو شبکه هستند. این امکانات به صورت کلی یک شبکه را خواهند ساخت که البته در انتقال چه کابل مسی باشد چه جنس آن کابل فیبر نوری باشد قسمتی از امکانات پسیو شبکه به حساب خواهد آمد. کابل شبکه اشنایدر کابل شبکه CAT6 از انواع پسیو شبکه هستند.

تجهیزات پسیو شبکه و دسته بندی آن ها

به طور کل میتوان گفت که تجهیزاتی که از آن ها برای انتقال اطلاعات به جریان الکتریکی برق نیاز است به دو دسته تقسیم بندی خواهند شد و بسته به اینکه شما میخواهید از اکتیو یا پسیو آن ها استفاده کنید متفاوت هستند. به طور کل، تجهیزاتی که برای منتقل کردن آن ها نیازی به جریان برق وجود ندارد تجهیزات پسیو هستند که از این تجهیزات در دسته بندی های مختلفی هم استفاده خواهد شد. این تجهیزات شامل انواع کابل ها، انواع کانکتورها و همچنین اتصالات هستند که البته داکت ها و کانال ها را نیز در این بین نباید از یاد برد. فیبر نوری، پچ پنل، پچ‌کورد، پیگ‌تیل، کیستون، keystone، patch panel، patch cord، pigtail هم از جمله بخش های دیگری هستند که در تجهیزات پسیو شبکه به میان می آیند.

تجهیزات پسیو شبکه

آنچه که باید بدانید این است که شما برای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری نه تنها به یک بخش پسیو نیاز دارید بلکه به یک بخش اکتیو هم نیاز خواهید داشت. البته دقت داشته باشید که در بخش سخت افزاری و نرم افزاری تفاوت های بسیاری وجود دارد.

فیبر نوری در پسیو شبکه چیست؟

در واقع گفته می شود که یک کابل فیبر نوری یک کابل شبکه است که از رشته های بسیار زیادی از شیشه تشکیل شده است که تمامی این بخش ها در واقع درون یک محفظه عایق قرار گرفته اند. آنچه که باید بدانید این است که این کابل ها در واقع برای استفاده در مسافت های زیاد موردنظر هستند و برای شبکه هایی که داده هایی با عملکرد بالا دارند، پسیو شبکه و کابل شبکه فیبر نوری مناسب تر هستند و می توانند مسافت بیشتری را انتقال دهند. همانطور که میدانید، امروزه کابل های فیبر نوری بیشتر اینترنت جهان و همچنین تلویزیون های کابلی و … را پشتیبانی می کنند.

ادوات پسیو شبکه
ادوات پسیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه

تفاوت پچ پنل، پچ‌کورد، پیگ‌تیل در تجهیزات پسیو شبکه چیست؟

گفته می شود که از این نظر بین پچ پنل، پچ‌کورد، پیگ‌تیل تفاوت های بسیاری وجود دارد. همانطور که می بینید این موارد در واقع از قطعات رایج در زمینه استفاده از شبکه های فیبر نوری هستند که بین آن ها شباهت های زیادی وجود دارد و البته که تفاوت های بسیاری هم باهم دارند. آنچه که به شما در این زمینه کمک خواهد کرد این است که شما تفاوت ها و همچنین شباهت های این قطعات را با هم بدانید و ساختار و کارکرد آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

پچ کورد فیبر نوری که در واقع به آن کابل پچ فیبر نوری هم در پسیو شبکه گفته می شود یک کابل فیبر نروی کوتاه است که در انتخاب خود یک کانکتور دارد و نوع کانکتورها هم میتواند متفاوت باشد و البته انواع یکسان آن ها نیز وجود دارد.

پیگتیل اما در تجهیزات پسیو شبکه بخشی از کابل است که در واقع با یک کانکتور فیبر نوری تنها در انتها سربندی خواهد شد و انتهای دیگر آن نیز سربندی نمی شود بنابراین میتوان گفت که از یک سر میتواند به تجهیزات دیگر متصل باشد و از سر دیگر هم فیوژن خواهد شد و دو کابل فیبر نوری از این طریق به هم متصل می شوند.

پچ کورد هایی که در نهایت خواهید دید نیز از نظر ساختاری هم شباهت های بسیاری با هم دارند و هم تفاوت های بسیار و هر دوی آنها به چندین حالت سینگل مد و چند حالته تقسیم بندی خواهند شد.

آنچه که باید بدانید این است که پچ پنل،ع پچ‌کورد، پیگ‌تیل کاربردهای بسیاری دارند که میتوان گفت عمده کاربرد آن ها این است که از آن ها برای ایجاد و امکان اتصالات مختلف در کاربردهای مختلفی مانند اتاق های ارتباط از راه دور، دیتاسنترها و همچنین دیگر مواردی از این قبیل فراهم خواهد کرد. آن ها جهت تامین نیاز هایی مانند گیگابایت اترنت و … از اتصالات پرسرعت فیبرهای نوری استفاده می کنند که البته هر یک از آنها عملکرد خاصی خواهد داشت. گفته می شود که پچ کورد هایی که در این زمینه مورد استفاده هستند در واقع برای اتصال پورت ها در فریم های توزیع فیبری هم مورد استفاده قرار خواهند گرفت. آن ها در اصل کاربردهای شبکه را برای شما پشتیبانی خواهند کرد و در نهایت به صورت های مختلف بارگذاری می شوند. دقت داشته باشید که سرعت آن ها نیز همچنان بالا خواهد بود.

در پسیو شبکه از پیگتیل هایی که فیبر نوری هستند با استفاده از کانکتور ها و همچنین فیبرهای تجاری مختلف استفاده خواهد شد که کاربردهای سربندی و همچنین فیلد جوش را همراه با فیوژن ها پشتیبانی خواهد کرد. آنچه که باید بدانید این است که این پیگتیل های باید در جایی نصب شوند که محافظت شوند و همواره با تجهیزات مختلف هم بتوان آنها را ساپورت کرد.

کیستون در تجهیزات پسیو شبکه

همانطور که گفته شد، در زیرساخت هایی که مربوط به تجهیزات پسیو شبکه هستند موارد بسیاری دیده می شوند که طراحی آن ها در واقع هدفی به غیر از سهولت کار در این زمینه نخواهد داشت. آنچه که باید بدانید این است که تسهیل ارتباطات یکی از مهم ترین بخش ها و کارهایی است که در این زمینه انجام خواهد گرفت. در نهایت تمامی موارد می توان گفت که کیستون ها در واقع بخش مهمی برای تسهیل ارتباطات به شمار می آیند که از یک سو به کابل شبکه متصل می شود و از سمت دیگر هم پورت مادگی را در بر خواهد داشت. دقت داشته باشید که در خیلی از جاها از کیستون استفاده خواهد شد که از جمله آنها می توان به پچ فنل، فیس پلت و همچنین باکس های روکار دیوار را نام برد. شرکت های مختلفی در این زمینه نام برد که تمامی آنها در واقع به شما کمک خواهند کرد که بتوانید کار خود را به صورت دقیق تر در این زمینه انجام دهید.

زمانی که صحبت از تجهیزات پسیو شبکه می شود می توان گفت که این تجهیزات در واقع به شما کمک خواهند کرد که یک شبکه ارتباطی قوی تر داشته باشید. به طور کل میتوان گفت که تجهیزات پسیو شبکه در واقع شامل کانکشن های بسیاری هم خواهند شد. شما باید در تجهیزات پسیو شبکه برای سربندی از کابل هایی استفاده کنید که معمولا از جنس مس هستند و البته کانکشن ها بخش مهمی از تجهیزات تاثیرگذار به شمار خواهند آمد و در سرعت شبکه کامپیوتری شما هم بسیار مهم هستند چرا که هرچقدر که شبکه شما مرغوبیت بیشتری داشته باشد شما در نهایت قادر خواهید بود که کار انتقال را آسان تر انجام دهید. آنچه که باید بدانید البته این است که شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند و تولیدات خود را در این زمینه ارائه داده اند.

ادوات پسیو شبکه
ادوات پسیو شبکه

راهی برای ایجاد کانکشن در تجهیزات پسیو شبکه

اگر شما هم به دنبال راهی برای ایجاد کانکشن های مختلف در این زمینه هستید باید بدانید که کارایی های مختلفی را میتوانید انجام دهید به شرطی که تمامی آنچه که باید را بتوانید فراهم کنید. شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند و در تلاش هستند تا با ایجاد نوآوری و خلاقیت در این زمینه بتوانند کار خود را انجام دهند. شرکت اشنایدر در واقع توانسته است تا به کمک این بست کابل های شبکه در شرایط مختلف در شرایط مختلف کارایی و سرعت شبکه را تخمین بزنند و آن ها را نگهداری کنند و به این ترتیب گفته می شود که کابل های مختلف می توانند حتی برای محفظه های کوچک هم مورد استفاده قرار می گیرند.

تجهیزات پسیو شبکه

سیستم های اتصال در بخش هایی مانند تجهیزات پسیو شبکه کانکشن های بسیاری هم وجود دارد که با نام های تجاری مختلف وجود دارد. این ماژول هایی که در کانکشن ها به عنوان پرکاربردترین ها مورد استفاده قرار می گیرند معمولا در شبکه های کامپیوتری مورد استفاده هستند و شما به کمک این پلاگ ها میتوانید به راحتی شبکه را سرهم بندی کنید تا بتوانید تجهیزات آن ها را آماده کنید.

در نهایت می توان گفت که تجهیزات پسیو شبکه در واقع برای بخش های تجاری مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و تماما بستگی دارد که بتوانید آن ها را برای بخش های مختلف مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که اگر شما بخواهید یک شبکه درست را مورد بررسی قرار دهید در واقع باید بتوانید تمامی آنچه که نیاز دارید از شبکه های پسیو گرفته تا … دسته بندی کنید و در نهایت هم قادر خواهید بود که هر آنچه میخواهید را به دست آورید. شما همچنین میتوانید از تجهیزات اشنایدر کمک بگیرید که این تجهیزات از جمله بخش هایی هستند که شما را برای ایجاد یک شبکه پسیو و بعضا اکتیو یاری خواهد کرد  و شما در نهایت این امکان را خواهید داشت که شبکه خود را برپا کنید.

کنترل ساختمان با تکنولوژی های نوین

امروزه همه به دنبال آسایش و راحتی بیشتر در خانه و محل کار خود هستند. کنترل هوشمند سیستم‌‌های امنیتی و حفاظتی برای ساکنین حسی دلپذیر از ایمنی و امنیت را در تمام ساعات شبانه‌روز به ارمغان می‌آورد.

معرفی دوره knx
معرفی دوره knx
معرفی دوره آموزشی
ظرفیت قطع
تکنولوژی کلید
رله حفاظتی اشنایدر
فیوز مینیاتوری
پروتکل هوشمندسازی ساختمان
دستگاه های اندازه گیری انرژی