بی ام اس

BMS دیتاسنتر

data center

BMS هتل

HOtel

BMS ساختمان تجاری

بی ام اس ساختمان

BMS بیمارستان

Hospital

سیستم مدیریت ساختمان بی ام اس

در سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS، بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت انجام می‌دهند توسط سیستم‌های هوشمند انجام می‌گردد. این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی می‌شود؛ همچنین استفاده از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS کاهش مصارف و هزینه‌های انرژی و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد.

با بکارگیری انواع حسگرها در داخل و خارج ساختمان و با به کارگیری یک سیستم واحد می توان بصورت لحظه ای، کنترل تمامی شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار داشت و از آن ها در جهت رسیدن به شرایط ایده آل استفاده کرد. برای این منظور، نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خاص می‌باشند که با گرد آوری اطلاعات محیطی و انتقال داده ها به سیستم مرکزی، روند کنترل و مدیریت هوشمند ساختمان اجرا می گردد.

در ساختمان های هوشمند با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان BMS و سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایشی/گرمایشی، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل درب ها، کنترل وضعیت های اضطراری همچون آتش سوزی، زلزله و… مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد.

ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساختار ارتباطاتی قوی بوده که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آن ها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده کرده و امنیت و آسایش آن ها را افزایش دهد.

۱- تجهیزات بی ام اس

سیستم مدیریت ساختمان (BMS) که به عنوان سیستم اتوماسیون ساختمان (BAS) نیز شناخته می شود ، یک سیستم کنترلی مبتنی بر رایانه است که در ساختمان هایی که تجهیزات مکانیکی و الکتریکی ساختمان مانند تهویه ، روشنایی ، سیستم های برق ، سیستم های آتش نشانی و سیستمهای امنیتی را کنترل و نظارت می کنند نصب می شود.

ارتباط میان سخت‌افزار و نرم‌افزار توسط یکی از پروتکل‌های DeviceNet، SOAP، XML، BACnet، LonWorks و MODBUS و usp و lan و rs232 و… پیدا سازی خواهد شد.

BMS
محصولات BMS

این سیستم شامل موارد زیر می باشد :

 • هوارسان ها
 • کنترل دما
 • برج خنک کن
 • منابع آب گرم مصرفی
 • پمپ ها
 • چیلرها
 • بویلرها
 • اگزاست فن ها
 • مخازن

۲- پیاده سازی بی ام اس
سیستمهای فعلی BMS براساس پروتکل های ارتباطی باز ساخته شده اند و قابلیت کار تحتWEB  را دارند که اجازه ادغام سیستم های مختلف و دسترسی از هرجای دنیا را می دهد.

همچنین سیستم مدیریت ساختمان (BMS ) کنترل قسمت های مختلف ساختمان و نمایش خروجی های مناسب را برای کاربر امکان پذیر می نماید. قسمت های مختلف تحت کنترل شامل تاسیسات مکانیکی و سیستم تهویه مطبوع (HVAC) و تجهیزات روشنایی بوده که می تواند به سیستم های ایمنی، آتش نشانی، کنترل دسترسی، تامین برق اضطراری و … نیز توسعه یابد.

به طور کلی هدف از استفاده از سیستم های BMS در یک ساختمان تطبیق شرایط کارکرد اجزای مختلف با توجه به شرایط محیطی و نیاز ساختمان در آن زمان است.

در سیستم مدیریت ساختمان بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت و بصورت غیر ارادی انجام می دهند توسط سیستم های هوشمند انجام می گردد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی شده و بعلاوه کاشه مصارف انرژی، کاهش هزینه های انرژی، کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد.

با بکارگیری انواع حسگرها در داخل و خارج ساختمان و با بکارگیری یک سیستم واحد می توان بصورت لحظه ای، کنترل تمامی شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار داشت و از آنها در جهت رسیدن به شرایط ایده آل استفاده کرد. برای این منظور، نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خاص می‌باشند که با گرد آوری اطلاعات محیطی و انتقال داده ها به سیستم مرکزی، روند کنترل و مدیریت ساختمان اجرا می گردد.

در ساختمان های هوشمند با استفاده از سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل درها، کنترل وضعیت های اضطراری همچون آتش سوزی، زلزله و بسیاری کنترل-های هوشمند دیگر، مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می یابد .

ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساختار ارتباطاتی قوی بود که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده کرده و امنیت و آسایش آنها را افزایش دهد.

تجهیزات بی ام اس

۳- بی ام اس ساختمان
سیستم ها به طور معمول در سه لایه مدیریت (نرم افزار،سرور، استیشن، کلیه اینترفیس های مورد نیاز و سایر تجهیزات مور نیاز ) ، لایه کنترل (شامل کلیه کنترلرها، کارتهای ورودی-خروجی مورد نیاز، تابلوهای کنترل به همراه کلیه متعلقات و سایر تجهیزات مورد نیاز) ولایه فیلد دسته بندی می شوند .

سطح ۲ يا سطح کنترل نظارتي سطحي است که در آن ابزارهاي نظارتي و مديريت اطلاعات شامل HMI ها، سرورها، تجهيزات ذخيره سازي و ايستگاههاي کاري اپراتورها و مهندسان که بايد با سيستم BMS در ارتباط باشند ، قرار دارد . ارتباط بين سطح يک و دو از طريق پروتکلهاي استاندارد صنعتي انجام مي پذيرد.

: مزاياي بهره گيري از  BMS

با استفاده از راهکار BMS، ما ارزش و کارایی ساختمان شما را در کل چرخه عمر آن افزایش می دهیم. از دیگر مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس انداز زمان

راه حل های معتبر ما چندین آزمایش را پشت سر گذاشته اند ، دارای یک ساختار ماژولار بوده و برای استفاده فوری آماده هستند. ما همچنین در هر نقطه از کشور پشتیبانی ۲۴ ساعته ارائه می دهیم تا بتوانید روی تجارت اصلی خود متمرکز شوید.

 • آسایش

ما شرایط اتاق و محیط را برای استفاده کنندگان در ساختمان بهینه می کنیم. مدیران ساختمان به لطف یک فلسفه عملیاتی جهانی ، از ایستگاه مدیریت گرفته تا تجهیزات عملیاتی ، از شرایط عملیاتی بسیار راحت برخوردار هستند.

 • خطرات به حداقل رسیده است

ما امنیت استفاده کنندگان و دارایی های ساختمان را از طریق سناریوهای از پیش تعریف شده و اتوماسیون ، از جمله در صورت خطر ، افزایش می دهیم. این مانع از خاموشی می شود و باعث می شود ساختمان بیشتر مولد ثروت شود.

 • کاهش هزینه

اقدامات بهینه سازی ما به کاهش هزینه های عملیاتی و انرژی شما کمک می کند و از سرمایه گذاری های شما در دراز مدت محافظت می کند. بهره وری انرژی نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد ، بلکه ساختمان شما را “سبز” می کند. این امر مورد استقبال مشتریان و عموم مردم قرار گرفته است.

 • انعطاف پذیری

ما به شما این امکان را می دهیم که از ساختمان خود انعطاف پذیر هم در زمان حاضر و هم آینده استفاده کنید. ما با طراحی راه حل های خود با ساختار ماژولار به این هدف دست می یابیم تا بتوان آنها را برای رفع نیازهای خاص به راحتی سفارشی تولید و یا توسعه داد. علاوه بر این ، رابط های قابل انعطاف با محصولات شخص ثالث آزادی بیشتری به شما می دهد.

 • امکان کنترل از راه دور

ما یک طیف مقیاس پذیر از مدیریت ساختمان و خدمات هوشمند ساختمان – از زیر سیستم های فردی گرفته تا ساختمان های هوشمند کاملاً یکپارچه – ارائه می دهیم که ضمن تحویل عملیات کلاس جهانی و بهره وری انرژی ، ریسک را کاهش می دهند.

مزاياي ساختمانهاي هوشمند اشنايدر الكتريك و دلایل اصلی توضیح اینکه چرا ما را انتخاب کنید:

۴- طراحی بی ام اس

 

شرکت اشنایدر الکتریک جزو ۱۰ شرکت برتر سیستم مدیریت ساختمان در جهان در سال ۲۰۱۹ می باشد. از مزایای قابل توجه راه کارهای تیم فناوران انرژی سبز موارد زیر می باشد:

۱٫ انعطاف پذیری
ما یک سیستم مدیریت بسیار مقیاس پذیر و قابل تنظیم ارائه می دهیم.
۲٫ بهترین قیمت
ما کمترین قیمت را در بازار ارائه می دهیم بدون اینکه کیفیت را به خطر بیندازد.
۳٫ پشتیبانی عالی
تیم پشتیبانی اختصاصی ما ۲۴ ساعته با تیم شما یکپارچه کار می کند.

ما با ارائه روش های نوین و خلاقانه هوشمند سازی ساختمان تعداد قابل توجهی پارامتر را یکپارچه می کنیم که شامل موارد ذیل می باشد:

 • سیستم های کنترل و مدیریت هوشمند برق و روشنايي
 • سیستم های کنترل تهویه (HVAC)و دما
 • سيستم كنترل تردد
 • سیستم های کنترل مصرف انرژي
 • سیستم های کنترل توان الكتريكي
 • آسانسورها
 • وضعيت پاركينگ
 • دیزل ژنراتور
 • سیستم دوربین مداربسته
 • سیستم اعلام و اتفائ حریق

در جهت رسیدن به بهترین و کارآمدترین راه کارهای مدیریت و هوشمندسازی ساختمان ، با دفتر ما تماس بگیرید تا مشاوران متخصص شما را از خدمات كارشناسي ما در زمينه صنعت ساختمان همراه با دانش فنی روز بهره مند کنند.

محصولات BMS

برای تماس با ما برو روی دکمه رو به رو کلیک کنید.

میزان مصرف انرژی یک ساختمان چقدر است؟
تجهیزات بیمارستان هوشمند (راهکار ها قسمت سوم)
  راهکارها و مزایای هوشمندسازی بیمارستان (قسمت دوم)
راهکارهای هوشمند‌سازی بیمارستان (قسمت اول)
رستوران هوشمند جذابیت برای مشتری، راحتی برای کارکنان
لذت داشتن اتاق کودک هوشمند در خانه هوشمند!!!
خانه هوشمند
شهر هوشمند آینده زندگی بر روی کره خاکی
آبیاری باغچه در خانه هوشمند با خیال راحت به مسافرت بروید