انواع دوربین مداربسته

AXIS

دوربین مدار بسته AXIS

HIKVISION

دوربین مدار بسته HIKEVISION

AVES

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته در سیستم خانه هوشمند

بدون شک، کنترل امنیت به وسیله ی دوربین مداربسته جز طبیعی ترین نیازهای افراد است که نمیتوان آن را به هیچ وجه نادیده گرفت. میتوان گفت که پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف از جمله سیستم های کنترلی، باعث شده است که بتوانید امکانات رفاهی بسیاری را برای امنیت فراهم کنید.

همچنین دوربین مداربسته هوشمند هم از جمله بخش هایی است که این قابلیت را تا حد زیادی افزایش داده است. میتوان گفت که اینگونه تجهیزات در واقع راهی مناسب برای بهبود و همچنین ارتقای سیستم های امنیتی و حفاظتی در خانه های شما هستند.

در صورتی که سیستم های امنیتی در خانه شما فعال شوند و آژیر شروع به صدا کند، هرگونه ورود غیرمجاز در خانه به افراد خانه ارسال خواهد شد. شما همچنین می توانید از طریق دوربین مداربسته در خانه چک کنید و ببینید که آیا واقعا ورود غیرقانونی در این زمینه انجام گرفته است یا خیر تا به پلیس خبر دهید.

علاوه بر این، دوربین مداربسته هوشمند در زندگی اجتماعی و فردی تاثیر بسیاری هم داشته است. میتوان گفت که این سیستم های هوشمند و به طور کل هوشمندسازی خانه در جنبه های مختلفی از زندگی انسان تاثیر داشته است که از جمله آن ها میتوان به تجهیزات سخت افزاری و همچنین دیگر بخش ها اشاره کرد. بسیاری از امکاناتی که در گذشته به عنوان رویا دیده می شوند، امروزه با هوشمندسازی خانه به واقعیت تبدیل شده اند.

دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته هوشمند چیست؟

دوربین هوشمند در واقع به دوربین هایی گفته می شود که در ان ها قابلیت برای پردازش تصویر وجود دارد. به این صورت گفته می شود که شما میتوانید آنالیز های تصاویر دریافت شده از دوربین ها را به صورت کاملا خودکار انجام دهید. هشدارهایی که از قسمت های مختلف ایجاد می شوند نیز در این بخش مهم هستند و می توانند به تلفن یا حتی تبلت فردی که شماره اش در سیستم هست ارسال شوند.

اگر بخواهیم از فواید و مزایای دوربین مداربسته هوشمند بگوییم، همین بس که شما میتواند با کاهش ضرر و زیان در این بخش مدیریت خود را بهبود ببخشید. شما همچنین قادر خواهید بود که حیطه مورد نظر خود را کنترل کنید و مسیرهای پر رفت و آمد را بهبود ببخشید.

شناسایی و همچنین کنترل عواملی که به وجود آورنده هستند نیز مهم اند. شما همچنین می توانید سارقان را ردیابی کنید. این کار به کارکنان شما حس اعتماد و اطمینان بیشتری را خواهد داد چرا که مطمئن هستند که صاحب کار آن ها همه چیز را تحت کنترل دارد.

استفاده از دوربین مداربسته به ویژه در خانه ها بسیار مهم است چرا که شما میتوانید از این طریق امنیت را برای خانواده خود ایجاد کنید. امروزه با توجه به اینکه روش های مختلفی برای هوشمندسازی وجود دارد شما میتوانید از این کار استفاده کنید تا امنیت را چندین برابر کنید.

دوربین مداربسته هوشمند به شما این امکان را خواهد داد که حتی زمانی که در خانه حضور ندارید بتوانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید.

دوربین مدار بسته حرفه ای

قابلیت های دوربین مداربسته هوشمند
 • دارای رنج متنوع از نظر رزولوشن تصویر برداری تا کیفیت  ۴K
 • قابلیت تصویر برداری با کیفیت بالا در رنچ نور های با لوکس بالا و پایین
 • قالبیت تصویر برداری با لنز ها مختلف ثابت و متغیر
 • دارای تکنولوژی بالا ئدر فشرده سازی صدا و تصاویر و کاهش ۷۰ درصدی پهنای باند و حجم ذخیره سازی
 • کارکرد به صورت MULTI STREAM برای استفاده در دما‌های مختلف
 • دارای قابلیت هوشمند نرم‌افزاری
 • دارای درجه حفاظت بالا در برابر تغییرات دما و رطوبت

انواع دوربین مدار بسته حرفه ای

یکی دیگر از مهم ترین بخش های این است که شما بتوانید از دوربین مداربسته استفاده کنید. این دوربین ها در واقع باعث ایجاد یک سری تغییراتی که در سیستم و سبک خانواده ها ایجاد شده است، باعث می شود که تقاضا برای یک سیستم امنیتی مناسب بیشتر باشد.

با توجه به مشکلاتی که در این زمینه برای افراد مختلف به وجود آمده است، صاحبین منازل ممکن است که چندین روز و یا چندین هفته به خانه خود سر نزنند. در این حال شاید عاقلانه ترین کاری که بتوان کرد این باشد که با استفاده از دوربین مداربسته امنیت خانه را ایجاد کرد.

دوربین مداربسته هوشمند در واقع قابلیت یک ارتباط دوطرفه را برای شما ایجاد کرده است. شما میتوانید از افراد مسن که در این زمینه تحت مراقبت های پزشکی و دارویی خاصی هستند نیز محافظت کنید و این شاید یکی از مهم ترین مزایای دوربین مداربسته هوشمند باشد.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته هوشمند چیست؟

شما با استفاده از دوربین مداربسته هوشمند میتوانید از مزایای بی نظیری استفاده کنید. شما قادر خواهید بود که حرکت های مختلف را منطقه دید دوربین به صورت کاملا معتبر تشخیص دهید و آن ها را شناسایی کنید.شما همچنین قادر خواهید بود که به دیگر سیستم هایی که در تعامل با دوربین هوشمند هستند بپیوندید و از آن ها استفاده کنید.

در نهایت هم قابلیت چرخش دوربین به شما کمک خواهد کرد که در منطقه ای که این اتفاقات در آن روی داده است بروید. حتی میتوانید از سیستم اعلام حریق هوشمند هم استفاده کنید و سیستم گزارش شده را مورد بررسی قرار دهید.

دوربین های امنیتی مداربسته

زمانی که یک مشکل خاص برای شما پیش می آید، میتوانید سطح خاصی را مورد بررسی قرار دهید و گزارش هایی که در این زمینه ایجاد شده اند را نیز به صورت مستند داشته باشید.دوربین مداربسته میتواند سرعت خودروها را به اندازه گیری کند.

همچنین قابلیت خواندن پلاک خودرو را نیز خواهد شد. شما در نهایت هم میتوانید از آنالیز باندهای فرودگاهی استفاده کنید.یکی از کارهایی که باید در این زمینه انجام دهید این است که قابلیت عکاسی از چهره را در دوربین مداربسته هوشمند جدی بگیرید.

شما میتوانید از صورت تک تک مراجعین یک ساختمان به صورت کاملا دقیق عکس داشته باشید و در صورت نیاز از این عکس ها استفاده کنید و بتوانید آن ها را در سیستم ثبت کنید.قابلیت هایی که جز بررسی یک فضای امن به شمار می آیند نیز وجود اشیای مشکوک به بمب را در منطقه خواهد داشت.

و همین میتواند از جمله مهمترین مزایای دوربین مداربسته هوشمند باشد.شما میتوانید رجیستر هواپیماها و همچنین ساعت ورود و خروج آن ها را ثبت کنید.دوربین هوشمند قابلیت تشخیص موجودات زنده را خواهد داشت که از جمله مهمترین مزایا برای این دوربین ها به شمار می آید.

آیا میتوان دوربین مداربسته هوشمند را سفارشی سازی کرد؟

بله. شما میتوانید به آسانی آنچه را که از دوربین مداربسته خود می خواهید سفارش دهید و مطمئن باشید که با بالاترین کیفیت میتوانید از آنها استفاده کنید. این دوربین های در واقع سفارشی سازی خواهند شد. شما میتوانید برخی از قابلیت هایی که میخواهید از آن ها بیشتر استفاده کنید بولد تر کنید.

و این در حالی است که در نهایت خواهید توانست برخی از بخش های دیگر که حس می کنید برای شما به درد نمی خورد را از آن ها حذف کنید.

کاربرد های این دوربین :همانطور که میدانید، به طور کل کاربردهای دوربین مداربسته بسیار زیاد است. در این بخش میخواهیم شما را با مهم ترین و اساسی ترین کاربردهای دوربین مورد نظر آشنا کنیم.در واقع استفاده از دوربین هوشمند به شما کمک خواهد کرد که از ارتکاب جرم در مرحله های مختلف جلوگیری کنید.

اگر شما از این دوربین ها به صورت نامحسوس استفاده کنید خواهید دید که مورد توجه عده بسیاری از مردم قرار گرفته است و شما همچنین قادر خواهید بود که بسیاری از تخلفات را در این زمینه کاهش دهید. شما همچنین میتوانید از این دوربین ها در مکان های مختلف امنیتی استفاده کنید.

شما همچنین می توانید در فضاهای مختلف مانند حیطه های صنعتی، کنترل ترافیک و همچنین بخش های نظامی و فضایی از این دوربین ها استفاده کنید. همچنین می توانید تصویربرداری های نامحسوس را در این بخش انجام دهید.

اینطور گفته می شود که در کارخانجات صنعتی هم در جهت مخافظت از تجهیزات مربوطه و همچنین دوربین های هوشمند به شدت احساس می شود. نصب این دوربین ها میتواند باعث افزایش کیفیت محصولات شود چرا که شما در هر زمان در واقع در حال مراقبت از آن ها هستید.

در کارخانه هایی که فعالیت های شیمیاییی و یا هسته ای دارند معمولا نمی توان از نیروهای انسانی کمک گرفت به همین دلیل هم شما میتوانید از دوربین مداربسته هوشمند حرارتی یا اسکنی استفاده کنید که گزینه هایی قابل قبول هستند.

استفاده از دوربین مداربسته همچنین میتواند در کنترل ترافیک مورد استفاده قرار گیرند و در این بخش نظارت، کنترل و همچنین مدیریت تصادفات هم افزایش خواهد یافت و بخش های مربوط به جرایم رانندگی هم کمتر می شوند.

شما میتوانید با استفاده از دوربین مداربسته هوشمند اقدام به تشخیص و همچنین شناسایی پلاک خودروهای ثبت شده کنید.

انواع دوربین مدار بسته حرفه ای

در مورد دوربین مداربسته هوشمند چه میدانید؟

اولین دوربین مداربسته در سال ۱۹۴۲ برای اولین بار توسط ارتش آلمان مورد استفاده قرار گرفت ولی مردم عادی برای خانه های خود اجازه استفاده از این دوربین ها را نداشتند. در نهایت هم ۷ سال بعد، آمریکا سیستم های مداربسته را تحت عنوان تجاری به بازار وارد کرد که هنوز هم استفاده از این دوربین ها نیاز به مجوز دولتی نداشت.

اما دوربین مداربسته ای که تحت شبکه کار کند برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ توسط شرکت Axis  به بازار ارائه شد که نرم افزار لینوکس را نیز برعهده داشت. این دوربین ها تحت استانداردهای خاصی تولید شده بودند که مبنای اصلی آن ها آی پی ها بودند.

بدنه این دوربین ها و همچنین قاب پوششی آن ها باید نسبت به فضای مورد استفاده انتخاب شود. لنز دوربین مهمترین بخش است که به دو نوع زوم یا موتوردار تقسیم بندی می شود. این نوع لنز ها میتوانند فاصله کانونی را نیز تغییر دهند که در نهایت آن زاویه دید دوربین نیز تغییر خواهد کرد.

در این بخش می خواهیم شما را با وظیفه لنز دوربین مداربسته بیشتر آشنا کنیم.اینکه شما بتوانید اندازه تصاویر دوربین ها را بزرگ و کوچک کنید و همچنان هم کیفیت در آن ها حفظ شود تمامی وظیفه لنز است. این موضوع در نهایت باعث می شود که شما بتوانید تصاویری که روی چیپ ضبط می کنید را به صورت محدود نگه دارید.

شاید این یکی از مهم ترین مشکلات در زمینه استفاده از دوربین مداربسته باشد. برای رفع این مشکل باید از وسیله ای استفاده کنید که بتوان توسط آن فوکوس را برای انواع دوربین ها مهیا کرد. این وسیله همان لنز است که در انواع مختلف دوربین مداربسته مختلف خواهد بود اما اینطور گفته می شود که دوربین مداربسته هوشمند بهترین نوع لنز را به کار گرفته است.

دوربین مداربسته هوشمند هم توانسته است زندگی انسان را راحت تر کند و هم تاثیر بسزایی روی کاهش جرائم داشته است. اگر شما هم میخواهید از این دوربین ها استفاده کنید بهترین راه این است که خرید آن را با مشورت یک متخصص انجام دهید.

دوربین مداربسته

تأمین امنیت با دوربین مداربسته

در حال حاظر تأمین امنیت و نظارت بر ساختمان‌های بزرگ (مانند ساختمان‌های اداری، مسکونی، تجاری ،بیمارستان‌ها، هتل، مدارس و …) با استفاده از دوربین‌های مداربسته CCTV و هوشمند یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید هنگام ساخت در نظر داشت.

بجای آنکه با صرف وقت و نیروی انسانی بیشتر، نظارت را به صورت کامل انجام دهیم، می‌توان با استفاده از تجهیزات هوشمند علاوه بر بالا بردن سرعت عمل در نظارت، به صورت متمرکز و یکپارچه و با کمترین هزینه به هدف خود دست یابیم.

یکی از راه هایی که در جهت ایجاد سیستم نظارتی و امنیتی در ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد، استفاده از تجهیزات ضبط و پخش تصاویر است که به آن، سیستم دوربین مداربسته CCTV نیز گفته می شود.

در این سیستم با نصب یک سری دوربین های خاص با قابلیت های مختلف و با برقراری یک شبکه انتقال تصویر و برقراری یک مرکز کنترل، می توان بدون نیاز به حضور فیزیکی در هریک از محل های مورد نظر به راحتی بر تمامی آن ها تسلط داشت.

با استفاده از برنامه های کاربردی می توان بر روی هریک از تصاویر ضبط شده پردازش هایی را انجام داد تا بتوان به کوچک ترین زوایای وقوع حادثه در پروسه یا محل تحت نظر پی برد.

دوربین مداربسته تحت شبکه، دسته ای از دوربین های مداربسته را تشکیل می دهد که از تکنولوژی های دیجیتال و پروتکل های شبکه برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند. دوربین های مداربسته تحت شبکه را با نام های دیگر مانند دوربین IP یا دوربین شبکه یا دوربین دیجیتال نیز می شناسند.

روش های متفاوت در ارسال اطلاعات دوربین ها

دوربین مداربسته از روش های مختلفی برای ارسال اطلاعات خود استفاده می کنند. دوربین های مداربسته تحت شبکه، این کار را از طریق پروتکل های شبکه انجام می دهند یعنی مانند یک کامپیوتر وارد شبکه شده و اطلاعات تصویر را ارسال می کنند.

همانطور که گفته شد در سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه، ارتباط قسمت های مختلف سیستم به وسیله شبکه های کامپیوتری برقرار می شود. هر دوربین در این سیستم، دارای یک سیستم عامل کوچک است که به آن امکان ورود مستقل به محیط شبکه را می دهد.

تجهیزات ضبط نیز می توانند به صورت مستقل در سیستم، تصاویر را دریافت و ضبط کنند که این موضوع، انعطاف پذیری بسیار بالایی به سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه داده است.

مزایای دوربین مداربسته تحت شبکه نسبت به دوربین‌های مدار بسته آنالوگ:

 • استفاده از بستر های شبکه برای انتقال تصاویر
 • امکان استفاده از تکنولوژی های پردازش تصویر
 • رزولوشن تصویر بالاتر
 • استفاده از سوئیچ ها و استفاده از تنها یک کابل برای ارسال تصاویر چندین دوربین به صورت همزمان
 • امکان به روزرسانی و ایجاد تغییرات راحت تر در سیستم تحت شبکه
 • امکان تغذیه POE دوربین ها در سیستم های تحت شبکه و کاهش حجم کابل‌کشی
دوربین-مداربسته-تحت-شبکه
کنترل ساختمان با تکنولوژی های نوین

امروزه همه به دنبال آسایش و راحتی بیشتر در خانه و محل کار خود هستند. کنترل هوشمند سیستم‌‌های امنیتی و حفاظتی برای ساکنین حسی دلپذیر از ایمنی و امنیت را در تمام ساعات شبانه‌روز به ارمغان می‌آورد.

تماس با ما

جهت استعلام قیمت با واحد فروش در ارتباط باشید 

معرفی دوره knx
معرفی دوره knx
معرفی دوره آموزشی
ظرفیت قطع
تکنولوژی کلید
رله حفاظتی اشنایدر
فیوز مینیاتوری
پروتکل هوشمندسازی ساختمان
دستگاه های اندازه گیری انرژی