خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان BMS پمپ فناوران انرژی سبز نماینده اشنایدر الکتریک

در ساختمان از پمپ های سیرکولاتور و بوستر پمپ ها استفاده می شود که بطور معمول تعدادی از آن ها در حالت رزرو قرار دارد و مابقی با توان تامی مشغول بکار هستند که انرژی برق فراوانی را مصرف می کنند. از این پمپ ها در جهت گردش آب درون سیستم های مختلف از قبیل هواسازها، فن کویل ها، آب مصرفی و برج خنک کن و … استفاده می شود که این گردش سیالی بدون در نظر گرفتن مصرف انرژی و راندمان کاری است، در صورتیکه در سیستم BACS این گردش سیال بصورت کنترل شده است و بر حسب نیاز ساختمان پمپ ھا بصورت متوالی و چرخشی ، روشن و خاموش می گردند۔

در سیستم کنترل پمپ ها می توان از فرامین و اطلاعات زیر در جهت کنترل پمپ ها استفاده کرد که این اطلاعات در منطقی کنترلی بصورت های مختلف قابلی استقاده است:

– وضعیت اختلاف فشار هر پمپ که این وضعیت با استفاده از سوئیچ اختلاف فشار مشخص شده و مانیتور

می گردد.

فرمان خاموش و روشن کردن هر پمپ

– وضعیت Trip هر پمپ

– وضعیت Hand/ Auto هر پمپ

– اندازه گیری دمای آب کلکتور پمپ ها

همچنین با اندازه گیری فشار کلکتور بوستر پمپ ها با استفاده از سنسور فشار و مانیتور کردن آن در سیستم BACS می توان از درست عمل کردن پمپ ها مطلع شد.

در صورتی که آب درون منابع ذخیره آب از حدی کمتر شود آب وارد کلکتور ورودی پمپ ها نمی گردد و این امر موجب بالا رفتن استهلاک پمپ ها و از بین رفتن آن ها می شود. با مانیتور کردن میزان سطح آب در سیستم BACS می توان از این آسیب جلوگیری کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.