خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان BMS برج خنک کن فناوران انرژی سبز نماینده اشنایدر الکتریک

سیستم خنک کننده برج

سیستم خنک کننده برج  وظیفه پایین آوردن دمای آب خروجی کنداکتور دستگاه های چیلر را بر عهده دارد. در سیستمBACS جہت کنترل بھینه ، نقاط کنترلی برکلکتورھای Makeup و قسمت BypaSS دستگاه متمرکز است .این سیستم اطلاعات لازم را از سنسورهای دمایی بر روی کلکتورهای رفت و برگشت سیستم خنک کننده برج و اطلاعات باینری موجود در تابلو برق بهره می برد و می تواند در مواقع لزوم از قسمت Start/stop تابلو برق بهره برده و به فن های برج فرمان لازم را صادر کند.

در صورتیکه دمای آب در چیلر از حدی کمتر شود، دچار مشکل می شود که برای مقابله با آن بین آب های ورودی و خروجی برج خنک کننده شیر پروانه ای جهت bypass آب قرار می دهند. در این حالت آب خروجی از چیلر از مسیر bypass برگشت داده می شود.

با مانیتور کردن وضعیت چیلرهای جذبی در سیستم BACS، می توان با صدور فرمان خاموش شدن به برج های خنک کننده در هنگامی که چیلرها در حالت Run قرار نداشته باشند، از هدر رفتن بیهوده آب جلوگیری کرد چرا که با گذر آب از برج خنک کننده، حجم زیادی از آن تبخیر می گردد. لذا این سیستم علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، باعث صرفه جویی قابل قبولی در مصرف آب می گردد.

منابع انبساط

منابع انبساط در سیستم های گرمایی با آب در اثر افزایش دما حجم آب افزایش یافته و بنابراین حجم افزایش یافته باید به منابع انبساط هدایت شود تا هنگامی که سیستم خاموش و سرد می شود و کاهش حجم می یابد، مجدداً به درون سیستم انتقال یابد. برای کنترل بهینه می بایست فشار منابع انبساط را در سیستم BACSمانیتور کنیم.

اگر منابع انبساط از نوع باز باشند برای جلوگیری از سرریز شدن آب سطح آب را با استفاده از Level Switch مانیتور می کنیم.

دریافت اطلاعات بیش تر از Schneider Electric

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.