سیستم امنیتی هوشمند Aves

خانه هوشمند اوس مجهز به سنسور های امنیتی می باشد. کاربر با استفاده از این سنسورها می تواند امنیت خانه خود را تامین کند و همچنین از یک سیستم هوشمند و امنیتی یکپارچه در خانه خود استفاده کند.  

با استفاده از این امکان، کاربر دیگر نیاز به نصب اپلیکیشن های مختلف بر روی موبایل خود ندارد و فقط با یک اپلیکیشن می تواند سیستم هوشمند و امنیتی خانه خود را نظارت و کنترل نماید.

سنسور حرکتی اوس

یکی از متداول ترین سنسورهایی که امروزه در ساختمان ها به عنوان سیستمهای اعلام سرقت مورد استفاده قرار می گیرد سنسورحرکتی (Motion Sensor) می باشند که امروزه با اسامی گوناگون از جمله سنسورحرکتی ، چشمی ،رادار، PIRو…می توان آنها را در بازار یافت. این سنسورها به خاطردید وسیع و پردازشی که در محیط انجام می دهند امروزه به یکی از اجزاء اصلی سیستمهای اعلام سرقت تبدیل شده اند.  

سنسور حرکتی اوس با استفاده از پروتکل زیگبی و به صورت بی سیم به سرور مرکزی اوس متصل می شود. بنابراین کاربر می تواند بدون نیاز به سیم کشی سنسور را در مکان مورد نظر نصب نماید. علاوه بر این تغذیه این سنسور از طریق باطری داخلی تامین می شود که کاربر به صورت متوسط باید هر ۱۸ ماه اقدام به تعویض باطری آن کند. کاربر می تواند از این سنسور ها برای کنترل ادوات هوشمند خانه خود نیز استفاده کند.  


سنسور درب و پنجره اوس

سنسورهای هوشمند درب و پنجره که به آنها سنسورهای ورودی نیز می‌گویند، برای  افزایش امنیت ورودی و خروجی ساختمان ها طراحی و ساخته شده اند.  سنسورهای درب و پنجره اوس از پروتکل زیگبی پشتیبانی می کنند و به صورت بیسیم به سرور اوس متص می شود.  کاربر می تواند سنسورهای مورد نظر را بر روی درب و پنجره های مورد نظر برون نیاز به سیم کشی متصل نماید. تغذیه این سنسور از طریق یک باطری داخلی تامین می شود که هر ۲۴ ماه نیاز به تعویض دارد. این سنسورها مجهز به خروجی دیجیتال برای اتصال به ادواتی مانند آزیر نیز می باشد که در صورت نیاز قابل استفاده می باشد.

سرور مرکزی اوس

کلیه سنسورها و ادوات هوشمند اوس از طریق پروتکل زیگبی به سرور مرکزی متصل می شوند. این سرور جهت دسترسی به اینترنت از Wife استفاده می کند  و کاربر می تواند از طریق اپلیکیشن سیستم تجهیزات امنیتی را نظارت کند. علاوه بر این کاربر می تواند سناریوهای مختلفی را برای سیستم تعریف کند و با توجه به اتفاقات مختلف کار های متفاوتی را انجام دهد. سطح دسترسی ها در سرور قابل تعریف می باشد و هر کاربر با توجه به نام کاربری و رمز عبور دسترسی های متفاوتی دارد.