انواع ردیاب

همسو با پیشرفت تکنولوژی و افزایش توانایی افراد در استفاده از انواع ابزارهای امنیتی، راه های جدیدی برای سرقت نیز به وجود آمده اند. درحال حاضر یکی از بهترین راه های تامین امنیت جانی و مالی افراد استفاده از انواع ردیاب هاست. خوشبختانه در کشور ما نیز مسیریاب های متنوعی همسو با نیاز شما وجود دارد. در ادامه قصد داریم به بررسی انواع ردیاب های موجود در کشور بپردازیم.

برخلاف گذشته که ردیاب ها ابزاری جاسوسی و نظامی بودند، دیگر برای استفاده از ردیاب محدودیت های قانونی و خاص وجود ندارد. تنهای برای استفاده از برخی نمونه های بسیار خاص از انواع ردیاب ها نیاز به ارائه مجوز های لازم وجود دارد. اما بسیاری دیگر از انواع ردیاب های موجود علاوه بر عدم نیاز به مجوزهای قانونی، توسط قوه های امنیتی نیز توصیه می شوند.

با توجه به اهمیت تامین امنیت در دنیای امروز و رشد روش های سو استفاده از اموال، دارایی و جان افراد، ردیاب ها به عنوان بهترین تکنولوژی ممکن برای جلوگیری بروز سرقت و یا حوادث برای افراد خانواده ما هستند.

ردیاب شخصی

ردیاب  شخصی وسیله ای کوچک و قابل شارژ است که مانند ساعت به دور مچ دست بسته می شود. این دستگاه برای افراد میانسال دارای آلزایمر، کودکان و افرادی که از کم توانی ذهنی رنج می برند کاربرد دارد. داده های این دستگاه می تواند به طورهمزمان یا بعدا از طریق اینترنت یا سیم کارت (GSM- GPRS) به سرورمنتقل شود و مسیرهای تردد، موقعیت جغرافیایی محدوده حرکتی فرد قابل رویت است. این دستگاه امکان ارسال دمای بدن فرد را دارد و بنا به درخواست مشتری قابلیت افزودن  سیگنال های حیاتی دیگر بدن را دارد.

ردیاب حیوان

ردیاب حیوان (سگ، حیوانات خانگی و غیر خانگی)

ردیاب حیوان دستگاهی است که به کمک آن می توان موقعیت حیوان اعم از خانگی و غیر خانگی را رهگیری کرد. این دستگاه که اغلب در قلاده حیوان قرار می گیرد، محل حیوان را ردیابی و در صورتیکه از محدوده مشخص شده خارج شود به صاحبش پیغام می دهد. این دستگاه تک سیم کارت بوده و به طور آنلاین مسیر حرکت حیوان قابل رصد خواهد بود.

ردیاب خودرو

ردیاب خودرو سامانه ای است که معمولا بر روی وسایل نقلیه متحرک نصب می شود و از سیستم  های ردیابی برای پیدا کردن موقعیت وسیله نقلیه استفاده می کند. داده های این دستگاه می تواند به طورهمزمان یا بعدا از طریق اینترنت یا سیم کارت (GSM- GPRS) به سرورمنتقل شود بنابراین مسیرهای تردد ، مسافت طی شده ، زمان های روشن یا خاموش بودن موتور، سرعت و سایر مولفه های مفید را در سراسر کشور ثبت و قابل رویت می نماید.

این دستگاه به طور آسان بر روی انواع خودرو و موتورسیکلت قابل نصب است و کاربر می تواند با استفاده از تلفن همراه خود یا کامپیوترهشدارهایی را به صورت آنلاین یا از طریق پیامک وسیله نقیله یا ناوگان حمل و نقل خود تنظیم کند .