خانه هوشمند Zigbee فناوران انرژی سبز نماینده اشنایدر الکتریک

چالشها و نگرانی های ناشی از اجرای تجهیزات و سطوح سخت افزاری در سیستم هوشمند سازی ، حساسیت می تواند یکی از موارد نگران کننده در بخش تجهیزات سیستم هوشمند سازی ساختمان و حسگرهای بی سیم باشد. بویژه در بخش سیستم های حفاظتی ، ایمنی و تردد مانند نحوه تنظیم صحیح میزان حساسیت سیستم ها با توجه به انتخاب حسگرهای مناسب از لحاظ نحوه عملکرد ، عمر مفید و کاهش هزینه ها.

۲٫تداخل و تصادم سیگنالهای مختلف در یک محدوده فرکانسی خاص، به کارگیری جند وسیله از تجهیزات هوشمند سازی به صورت همزمان از نوع بی سیم می تواند سبب تداخل سیگنالهای ارسالی از سوی دو وسیله فرستنده شود، و از سوی دیگر به کار بردن چند وسیله در یک محدوده فرکانسی خاص می تواند نتایجی همچون اشغال پهنای باند را موجب شود و استفاده از پروتکل های مختلف در این رابطه باعث افزایش حجم گسترده ای از اطلاعات در یک بخش خاص می شود.

۳. پهنای باند استفاده هم زمان از چند وسیله از سیستم هوشمند به صورت بی سیم باعث کاهش پهنای باند و کاهش اطلاعات در دسترس شبکه هوشمند سازی خواهد شد. و شیوه های مختلف جهت بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی نیز می توانند در کاهش پهنای باند موثر باشند. برای حل این چالش استفاده از الگوریتم های فشرده سازی بهینه برای ارسال اطلاعات در شبکه های هوشمند سازی استفاده خواهد شد.

۴٫چالش ها و نگرانی های ناشی از لایه فیزیکی: کاهش قدرت ارسال و انتقال اطلاعات و کوچک بودن اندازه

آنتن های موجود بر روی تجهیزات هوشمند سازی و آنتن های قرار گرفته بر روی ماژول های فرستنده و گیرنده این سیستم ها موجب کم شدن نسبت مقدار سیگنال های الکتریکی و امواج رادیویی RF نسبت به نویز (SNR) و موجب افزایش نرخ بیت خطا و اشتباه و کم شدن وسعت منطقه تحت پوشش به صورت مفید و ایمن می شود. کاهش خطاهای فیزیکی و خطای ناشی از اپراتورها می تواند در افزایش میزان قابلیت اطمینان تأثیر مهمی داشته باشد [۱۴ و ۲۶ و ۲۵ و ۳۰] که یکی دیگر از موارد چالش های پیش رو در صنعت هوشمند سازی ساختمان ، تامین انرژی در محیط های داخلی و خارجی ساختمان ، که برای بخش های داخلی ساختمان استفاده از باتریهای قابل شارژ می تواند گزینه خوب و مناسبی قلمداد شود، اما این امر در برخی مواقع می تواند بار مالی سنگینی را برای مجریان خانه هوشمند و ساکنان آن رقم بزند. که برای مقابله با این نقطه ضعف راه کارهای مانند تولید سیستم های با توان مصرفی پایین (CMOS) و ساخت باتریهای با طول عمر بالا و استفاده از سلولهای خورشیدی مطرح شده است۔

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *