خانه هوشمند هوشمند سازی ساختمان BMS دوربین مدار بسته CCTV فناوران انرژی سبز نماینده اشنایدر الکتریک

ارتباط سیستم BACS با سایر سیستم ها و تاسیسات

تجهیزات ثالث (Third party Devices) سایر وسایلی هستند که با BACS در ارتباط می باشند و عبارتند از: سیستم دوربین مدار بسته CCTV، سیستم اعلام حریق، سیستم کنترل دسترسی، آسانسورها و پله های برقی و هر سیستم دیگری که پروتکل های سیستم BACS را پوشش دهد.

هرکدام از سیستم های فوق دارای یک مرکز کنترلی در ساختمان می باشند که از طریق پروتکل های مناسب می توان بین آن ها و سیستم BACS ارتباط برقرار نمود و وضعیت های لازم را مانیتور کرد.

ارتباط با سیستم دوربین مدار بسته

اینترفیس ها و پروتکل های ارتباطی

به منظور حفظ هرچه بیشتر امنیت، ارتباط سیستم BACS با سیستم CCTV امری ضروری است. با برقراری چنین ارتباطی می توان از طریق سیستم هوشمند نظارت بر وضعیت های مختلف سیستم دوربین مدار بسته را در دست گرفت. این ارتباط از طریق پروتکل ها و اینترفیس هایی که با عنوان “Open Platform Tools” شناخته می شوند، ایجاد می شود و عبارتند از:

ActiveX Interface

این اینترفیس برای ارتباط IP Camera ها با نرم افزار سیستم BACS می باشد که در این ارتباط می توان داده ها را انتقال و تصاویر را نمایش داد.

API Interface(Application Programming Interface)

این اینترفیس برای ارتباط IP Camera ها با نرم افزار سیستم BACS می باشد.

برای استفاده از این اینترفیس نرم افزار سیستم BACS می بایست با ++C برنامه نویسی شود. اگرچه پیاده سازی API در مقایسه با ActiveX کمی دشوارتر است اما امکانات بیشتری را فراهم می کند.

DaVid Protocol

این پروتکل قابلیت کنترل IP Camera ها از طریق شبکه یا اینترفیس های سریال را دارا می باشد. در اغلب موارد این پروتکل برای ارسال فرمان از یک Matrix به سیستم Recording به کار می رود. نرم افزار PView و اینترفیس های DNI نیز دستورات خود را از طریق DaVid به Recorder ارسال می کنند.

Software Interface

این اینترفیس برای یکپارچه سازی نرم افزار مربوط به سیستم CCTV و نرم افزار سیستم BACS در یک سیستم عامل به کار می رود و قابلیت کنترل IP Camera ها را از طریق شبکه دارد.

وضعیتهای مورد تیاز برای ماتیتورینگ در سیستم BACS

برخی از فضاها که مجهز به سیستم CCTV می باشند در موارد حساس می بایست در سیستم BACS نشان داده شوند. برخی از این موارد عبارتند از:

  • نشان دادن فضایی که در آن سیستم اعلام حریق آلارم داده است. برای مثال ممکن است فضایی بنا به دلایلی غیر از حریق دودالود شده و از طرف دتکتورهای دودی به سیستم اعلام حریق آلارم داده شده باشد. در این حالت با نشان دادن تصویر آن فضا در سیستم BACSعدم وجود حریق مشخص شده و بدین ترتیب می توان از طریقی ارتباطی که با سیستم اعلام حریق برقرار است، فرمان قطع شدن آژیر را صادر کرد.
  • نشان دادن مکانی از ساختمان که فرد یا افراد غیر مجاز در آن تردد کرده و به سیستم کنترل دسترسی آلارم داده شده است. برای مثال اگر کسی وارد محدوده غیر مجاز گردد، آن محدوده توسط دوربین های سیستم CCTV نشان داده شده و حتی روی فرد مورد نظر Zoom کنند.
  • آسانسورها و پله های برقی به هنگام خرایی و در مواقعی که دچار Trip می شوند، در سیستم نمایش داده شوند. برای مثال اگر پله های برقی دچار نقص شوند با نشان دادن تصویر آن در سیستم BACSمی توان از ازدحام جمعیت در آنجا مطلع شد.

با توجه به اینکه سیستم دوربین مدار بسته دارای عملکردهای دقیق و متنوعی می باشد، این امکان وجود خواهد داشت تا هریک از موارد فوق در سیستم BACSمانیتور گردند. برخی از این عملکردها عبارتند از:

  • نمایش تصویر به هنگام حرکت با استفاده از دوربین های حساسی به شی متحرک
  • ضبط تصاویر و بازپخش آن ها
  • امکان جستجو در تصاویر ضبط شده و تحلیل آن ها
  • ضبط تصاویر به صورت نرم افزاری و قابل برنامه ریزی
  • ذخیره کردن تصاویر ضبط شده در هارد-دیسک (Backup)
  • نمایش پارامترهای مختلف

اطلاعات بیش تر از Schneider Electric

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.