اتوماسیون خانه هوشمند

در مطالب پیشین مقالاتی در مورد خانه‌های هوشمند قرار دادیم. در این مطلب می‌خوایم مطالب بیش‌تری رو پوشش بدیم. مطالبی مثل این‌که چرا باید از اتوماسیون خانه هوشمند استفاده کنم؟ چه انتظاری باید از یک خانه هوشمند داشته باشم؟ از کجا باید شروع کنیم؟ و مطالبی از این دست. پس با ما باشید… .

مدیریت هوشمند منزل با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

با استفاده از سیستم‌های اتوماسیون خانه هوشمند برای همیشه از دست قبض‌های با مبلغ بالا خلاص بشید. دیگه نیازی نیست نگران این باشید که موقع خارج شدن از خانه شیر گاز رو بستید یا نه. یا این که چراغ ها رو خاموش کردید یا نه؟ با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا، به بهترین شکلی منزل خودتون رو هوشمند کنید.

در این جا ما لیستی از بهترین محصولات هوشمندسازی خانه را برای شما آماده کرده‌ایم. و آنها را براساس پیشنهادات خود در دسته های مختلف رتبه بندی کرده ایم. اولویت ما منحصراً بر روی سیستم های اتوماسیون حرفه ای برای هوشمندسازی منزل و ساختمان شماست.

از اتوماسیون خانه هوشمند خود چه انتظاری داشته باشیم؟

اتوماسیون هوشمند سازی منزل به منزله یک سرمایه گذاری جدی است. نه یک سرگرمی یا یک حقه… . با اضافه کردن چنین سیستم هوشمندی به ساختمان، نه تنها در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنید. بلکه مدیریت بخش‌های مختلف ساختمان هم آسان‌تر می‌شود. زیرا با سیم‌کشی منحصر به فرد مبتنی بر پروتکل KNX تمامی اجزای ساختمان را کاملاً یکپارچه می‌کند. به این صورت که می‌توان همه بخش‌های ساختمان را از یک نقطه کنترل نمود.

سیم کشی سنتی

در سیم‌کشی‌‌های سنتی متداول، ارتباط بخش‌‌های مختلف ساختمان بیشتر از طریق کابل‌های قدرت انجام می‌شد. و این یعنی که کنترل هر عملیاتی به یک کابل کنترلی مخصوص خود نیاز دارد. مثلاً برای کنترل روشنایی یک کابل، برای سرمایش/گرمایش یک کابل و… . در چنین ساختاری، حجم سیم‌‌های استفاده شده زیاد خواهد بود. که هم هزینه سیم‌کشی زیاد شده و هم این که کنترل متمرکز ساختمان از یک نقطه امکان‌پذیر نخواهد بود.

یک  باس KNX با حداکثر انعطاف‌پذیری

با سیم‌کشی هوشمند KNX حجم کابل مورد استفاده کاهش می‌یابد. سیم‌کشی‌‌ها به صورت منظم انجام شده. از همه مهم‌تر می‌توان همه عملیات انجام شده در ساختمان را به صورت مرکزی کنترل کرد. در این ساختار با اتصال موازی دوسیمه باس KNX و خط ولتاژ ۲۳۰ ولت، اتصال تمامی قطعات به کار رفته در ساختمان برقرار می‌شود. سیم‌کشی هوشمند KNX انعطاف‌پذیر است. در این نوع سیم‌کشی شما می‌توانید در هر زمانی، جای هر قطعه‌ای را که خواستید تغییر دهید. بدون این که در کار آن قطعه مشکلی به وجود آید. اگر قصد گسترش سیستم خود را داشته باشید بدون نیاز به تغییر سیم‌کشی میتوانید این کار را انجام دهید. بدون این که کارآیی سیستم کاهش یابد. همچنین با توجه به بهینه‌بودن سیم‌کشی، سرعت انتقال پیام نسبت به حالت سنتی چند برابر می‌شود. علاوه بر این ارتباط ایمن‌تری را در مقابل تداخل‌‌های ناخواسته فراهم می‌کند.

دریافت اطلاعات بیش تر از Schneider-Electric

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *