سیستم مدیریت ساختمان BMS

در سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS، بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت انجام می‌دهند توسط سیستم‌های هوشمند انجام می‌گردد. این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی می‌شود؛ همچنین استفاده از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS کاهش مصارف و هزینه‌های انرژی و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد.

با بکارگیری انواع حسگرها در داخل و خارج ساختمان و با به کارگیری یک سیستم واحد می توان بصورت لحظه ای، کنترل تمامی شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار داشت و از آن ها در جهت رسیدن به شرایط ایده آل استفاده کرد. برای این منظور، نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خاص می‌باشند که با گرد آوری اطلاعات محیطی و انتقال داده ها به سیستم مرکزی، روند کنترل و مدیریت هوشمند ساختمان اجرا می گردد.

در ساختمان های هوشمند با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان BMS و سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایشی/گرمایشی، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل درب ها، کنترل وضعیت های اضطراری همچون آتش سوزی، زلزله و… مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد.

ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساختار ارتباطاتی قوی بوده که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آن ها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده کرده و امنیت و آسایش آن ها را افزایش دهد.

کنترل ساختمان با تکنولوژی های نوین

امروزه همه به دنبال آسایش و راحتی بیشتر در خانه و محل کار خود هستند. کنترل هوشمند سیستم‌‌های امنیتی و حفاظتی برای ساکنین، حسی دلپذیر از ایمنی و امنیت را در تمام ساعات شبانه‌روز به ارمغان می‌آورد.