خانه هوشمند و اتوماسیون ساختمان : معرفی BMS و BACS بخش اول

 

 

پیاده سازی سیستم کنترل هوشمند در ساختمان

باتوجه به وسعت بالا و نیاز به رفاه و صرفه جویی در انرژی مصرفی در فضاهای مختلف، پیاده سازی سیستم کنترل هوشمند در ساختمان ها پیشنهاد می گردد. همچنین به دلیل متراژ بالا و کاربری بعضی ساختمان ها ، دستگاه ها و تجهیزات به کار رفته در آن از تعداد و تنوع بالایی برخوردار بوده که این امر موجب بالا رفتن هزینه های مربوط به مصرف انرژی و همچنین هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیر آن ها خواهد شد. لذا استفاده از سیستم کنترل هوشمند در بخش های مورد نیاز برای جلوگیری از مصرف بیهوده انرژی و به تبع آن هزینه های غیر ضروری امری لازم و ضروری است.

در این پیشنهاد ابتدا سیستم BACS و BMS معرفی شده و تفاوت آن ها با یکدیگر بیان گردیده است. در بخش سوم به معرفی استانداردهای معتبر BACS، مزایا و معایب هرکدام و در نهایت استانداردهای پیشنهادی پرداخته شده است.

در بخش چهارم انواع پروتکل های استاندارد در سیستم BACS، مزایا و معایب آن ها و پروتکل های پیشنهادی برای پروژه هایی در ابعاد بزرگ شرح داده شده است.

در بخش پنجم عملکرد BACS در خصوص دستگاه ها و تجهیزات مختلف بیان گردیده که این تجهیزات و دستگاه ها در جدول زیر مشاهده می شوند.

در بخش ششم سایر تاسیسات و ارتباط آن ها با سیستم BACS شرح داده شده و سیستم های لازم در این پروژه ها جهت ارتباط با BACS معرفی شده اند که در جدول زیر مشاهده می گردند.

در بخش هفتم سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ به همراه تمامی تجهیزات مورد نیاز برای این سیستم شرح داده می شوند.

در بخش آخر در خصوصی انواع سیستم پیجینگ و پیشنهاد مناسب برای این پروژه ها شرح داده خواهد شد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *