خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان قسمت سوم سیستم BACS

سیستم BACS خانه هوشمند با دارا بودن سناریو های قوی در کنترل انواع تاسیسات موجود که در هوشمند سازی ساختمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توان در کنترل تجهیزات یک ساختمان هوشمند استفاده نمود.

 

 

۲- ۲- لایه های سیستم BACS خانه هوشمند

سیستم کنترلی BACS که در انواع ساختمان هوشمند و هوشمندسازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد ، معمولا در سه سطح یا لایه دسته بندی می شود:

۱- سطح میدان”

۲- سطح اتوماسیون ”

۳- سطح مدیریت “

 

 

در سطح میدان وسایل و تجهیزات، حسگرها و اجزای نهایی کنترل قرار می گیرند و از طریق ورودی و خروجی هایی به کنترلرهای یکپارچه ساختمان هوشمند منتقل می شوند. این انتقال ممکن است به طور مستقیم و یا از طریق تابلوهای طراحی شده در یک خانه هوشمند صورت گیرد.

در سطح اتوماسیون کنترلرهای اصلی سیستم خانه هوشمند قرار گرفته اند. تمامی الگوریتم های کنترلی و منطقی در این سطح انجام می شود. ارتباط بین سطح میدان و اتوماسیون از طریق پروتکل های استاندارد BACS خانه هوشمند انجام می پذیرد.

نرم افزار کنترلی سیستم های BACS خانه هوشمند دارای قابلیت های بسیاری هستند که در سطح مدیریت قرار گرفته و روی سرورهای مناسب نصب می شوند. بنابراین سیستم مدیریت ساختمان BMS در هوشمند سازی ساختمان در لایه سوم از سیستم BACS قرار دارد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *