خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان BMS برج خنک کن فناوران انرژی سبز نماینده اشنایدر الکتریک

خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان BMS قسمت ۱۲ برج خنک کن

برج خنک کن

برج خنک کن وظیقه پایین آوردن دمای آب خروجی کندانسور دستگاه های چیلر را بر عهده دارد. در سیستمBACS جہت کنٹرل بھینه برج ختک کن، تقاط کسترلی برکلکتورھائی Makeupو قسمت BypaSS دستگاه متمرکز است و اطلاعات لازم را از سنسورهای دمایی بر روی کلکتورهای رفت و برگشت برج خنک کن و از اطلاعات باینری موجود در تابلو برق بهره می برد و می تواند در مواقع لزوم از قسمت Start/stop تابلو برق بهره جسته و به فن های برج فرمان لازم را صادر کند.

در صورتیکه دمای آب در چیلر از حدی کمتر شود، دچار مشکل می شود که برای مقابله با آن بین آب های ورودی و خروجی برج خنک کننده شیر پروانه ای جهت بای پس آب قرار می دهند. در این حالت آب خروجی از کشد انسور چیلر از مسیر بای پس برگشت داده می شود.

با مانیتور کردن وضعیت های چیلرهای جذبی در سیستم BACS، می توان با صدور فرمان خاموش شدن به برج های خنک کننده در هنگامی که چیلرها در حالت Run قرار نداشته باشند، از پرت بیهوده آب جلوگیری کرد چرا که با گذر آب از برج خنک کننده، حجم زیادی از آن تبخیر می گردد. لذا این سیستم علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، باعث صرفه جویی قابل قبولی در مصرف آب می گردد.

منابع انبساط

متابع انبساط در سیستم های گرمایی با آبه در اثر افزایش دما حجم آب افزایش یافته و بنابراین حجم افزایش یافته باید به منابع انبساط هدایت شود تا هنگامی که سیستم خاموش و سرد می شود و کاهش حجم مییابد، مجدداً به درون سیستم انتقال یابد. برای کنترل بهینه می بایست فشار منابع انبساط را در سیستم BACSمانیتور کنیم.

اگر منابع انبساط از نوع باز باشند برای جلوگیری از سرریز شدن آب سطح آب را با استفاده از Level Switch مانیتور می کنیم.

دریافت اطلاعات بیش تر از Schneider Electric

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *